متن دلخواه شما
جمعه 31 فروردين 1397 ساعت 17:28 | بازدید : 1 | نوشته ‌شده به دست padidekashan | ( نظرات )

بهترین تست های بارداری در منزل

 

چه برای بارداری آماده باشید و چه نباشید، بررسی این شرایط برایتان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. در چنین شرایطی چه کاری می توان انجام داد؟ خوب می توانید از تست های بارداری استفاده کنید. لازم نیست به داروخانه بروید یا با پزشک خود ملاقات کنید. در این مقاله سعی می کنیم برخی از تست های بارداری ساده ، سریع و امن در منزل را با هم مرور کنیم.

 

بهترین تست های بارداری در منزل

 

تست بارداری از طریق ادرار:

برای اینکار به یک دوم پیمانه از ادرار خود و یک ظرف با سطح مسطح و صاف نیاز دارید. نیمی از ظرف را با ادرار خود پر کنید. به خاطر داشته باشید که این ادرار باید اولین ادرار روز شما باشد. اجازه دهید 24 ساعت بماند. بعد از 24 ساعت، اگر لایه کوچکی از کف را در بالای آن مشاهده کردید می توانید حدس بزنید که باردار هستید. لایه کف آلود نشان دهنده حضور HCG است که معمولا به هنگام بارداری ترشح می شود.

 

تست بارداری شکر:

برای این تست شما به سه قاشق غذاخوری شکر سفید، یک دوم پیمانه از ادرار خود و یک پیمانه پلاستیکی نیاز دارید.

– سه قاشق غذاخوری از شکر را در ظرف پلاستیکی بریزید.

– نیمی از ادرار خود را در ظرف بریزید

– 5 الی 10 دقیقه منتظر بمانید.

اگر شکر در ادرار حل شد می توانید بفهمید که باردار هستید. اما به خاطر داشته باشید که این ماده شروع به جمع شدن می کند که این هم نشانه بارداری است. حضور هورمون HCG در ادرار به جمع شدن شکر منجر می شود.

 

تست بارداری سفید کننده:

برای اینکار به یک دوم پیمانه سفید کننده،یک دوم پیمانه ادرار و یک ظرف پلاستیکی نیاز خواهید داشت.

– نیمی از اولین ادرار خود را در ظرف پلاستیکی جمع کنید.

– بینی و دهان خود را با ماسک بپوشانید تا سفیدکننده وارد سیستم تنفسی تان نشود

– دستکش بپوشید و سفید کننده را در ظرف پلاستیکی بریزید.

– 5 دقیقه منتظر بمانید.

اگر کف یا واکنشی در سفید کننده باشد به احتمال زیاد باردار هستید.

 

تست بارداری به کمک خمیر دندان:

برای این تست به مواد زیر نیاز خواهید داشت:

– دو قاشق غذاخوری از ادرار در صبح

– کمی خمیر دندان

– یک ظرف پلاستیکی

خمیر دندان را در ظرف پلاستیکی قرار دهید. دو قاشق غذاخوری ادرار جمع آوری شده را روی آن بریزید.5 الی 10 دقیقه منتظر بمانید. اگر خمیر دندان به آبی روشن تبدیل گردید یا کف آلود شد احتمال بارداری وجود دارد. اگر هیچ واکنشی نبود و خمیر دندان شروع به حل شدن در ادرار کرد تست بارداری شما منفی است

 

تست بارداری با نوار:

– یک دوم پیمانه از ادرار

– نوار تست HCG

– یک ظرف پلاستیکی

نیمی از ادرار خود را در یک ظرف پلاستیکی جمع کنید. نوار تست را در آن فرو ببرید. نوار را بعد از 3 ثانیه از ادرار خارج کنید و آن را بر روی سطح غیر جاذب، خشک و تمیز بگذارید. نتایج را بعد از 5 دقیقه بخوانید و تست کنید. اگر نوار تست دو خط رنگ شده داشت، نشان دهنده بارداری است.

 

تست بارداری نمک:

– یک دوم پیمانه ادرار

– دو الی سه قاشق غذاخوری نمک

– یک ظرف پلاستیکی

نیمی از ادرار خود را در صبح جمع کنید. دو الی سه قاشق غذاخوری نمک بدان بیفزایید و 5 دقیقه منتظر بمانید. نمک جمع شده یکی از نشانه های بارداری است. نمک با هورمون HCG واکنش می دهد و در نتیجه این واکنش جمع می گردد. اگر نمک شروع به حل شدن بدوت تجمیع کرد می توانید بفهمید که باردار نیستید.

 

تست بارداری به کمک شامپو:

– یک دوم پیمانه ادرار

– یک الی دو قاشق غذاخوری شامپو

– ظرف پلاستیکی

دو قاشق غذاخوری شامپو را در ظرف بریزید. نیمی از ادرار خود را روی آن بریزید و 5 الی 7 دقیقه منتظر بمانید. اگر تغییری در رنگ یا ظاهر ترکیب مشاهده کردید می توانید بفهمید که باردار هستید. اما نبود چنین تغییراتی به معنای منفی بودن بارداری است.

 

تست بارداری به کمک صابون:

– دو قاشق غذاخوری ادرار در صبح

– یک صابون کوچک

– ظرف پلاستیکی

کمی صابون را در ظرف پلاستیکی قرار دهید و دو قاشق غذاخوری از ادرار صبح خود را روی آن بریزید. 5 دقیقه منتظر بمانید. زمانی که هورمون HCG در تماس با صابون قرار می گیرد ممکن است باعث ایجاد حباب یا کف شود و این موضوع می تواند نشانه بارداری باشد. اگر بارداری وجود نداشته باشد صابون بدون تغییر و دست نخورده باقی می ماند.

 

تست بارداری به کمک سرکه:

– یک دوم پیمانه ادرار صبح

– یک پیمانه سرکه

– ظرف پلاستیکی

یک پیمانه سرکه را در ظرف پلاستیکی بریزید. نیمی از ادرار صبح خود را در آن بریزید. اجازه دهید5 دقیقه بماند. رنگ سرکه به خاطر واکنش با هورمون بارداری تغییر می کند.

 

تست بارداری به کمک دماسنج:

قبل از اینکه از رختخواب خارج شوید دمای پایه بدن خود را با دماسنج بررسی کنید. شما می توانید اینکار را با قرار دادن دماسنج زیر زبان برای چند ثانیه انجام دهید. حالا نتایج را بخوانید. اگر دماسنج دمای 98.6 درجه فارنهایت یا 37 درجه سانتیگراد را نشان داد احتمال بارداری وجود دارد. دمای پایه بدن معمولا در طول تخمک گذاری افزایش و اگر بارداری وجود نداشته باشد کاهش پیدا می کند. اگر باردار باشید این دما در حالت افزایش یافته باقی می ماند.

برای اینکه بارداری خود را به طور دقیق تعیین کنید از یک پزشک متخصص کمک بگیرید.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
جمعه 3 فروردين 1397 ساعت 19:17 | بازدید : 5 | نوشته ‌شده به دست padidekashan | ( نظرات )

دارو گیاهی کاهش میل جنسی گرداوری شد

دارو گیاهی کاهش میل جنسی

 

میل جنسی در هر فردی متفاوت می باشد. برخی از افراد به میزان زیاد و برخی دیگر به میزان کمی از این حس برخوردار هستند. دلایل مختلفی برای کاهش یا افزایش میل جنسی مورد بررسی قرار گرفته اند که در اکثر مواقع توسط درمان های گیاهی بهبود پیدا خواهند کرد. در ادامه با درمان های دارویی کاهش میل جنسی بیشتر آشنا خواهید شد.

همه ی شما با گیاه مریم گلی آشنایی کاملی دارید ، این گیاه یکی از مفید ترین گیاهان دارویی برای درمان کاهش میل جنسی خواهد بود. اغلب گیاهان دارویی برای کاهش میل جنسی باید در نهایت احتیاط مصرف شوند زیرا مصرف بیش از اندازه ی آنها می تواند شرایط را برای سلامت بدن به خطر اندازد. بنابراین در مصرف گیاهان دارویی افراط و تفریط را کنار بگذارید و طبق نظر پزشک متخصص طب سنتی عمل نمایید.

علاوه بر گیاه ذکر شده یعنی مریم گلی ، شاهدانه و همچنین گیاه کافور نیز با اثر بر روی کاهش میل جنسی به یک میزان تأثیرگذار خواهند بود. در ایران یکی از پرمصرف ترین گیاهان دارویی برای کاهش میل جنسی استفاده از کافور می باشد. استفاده از هر نوع گیاه دارویی در اندازه ی دو تا چهار گرم به صورت دمنوش کافی خواهد بود. معمولا در رابطه با کاهش میل جنسی در اکثر مواقع اتفاق نظر وجود ندارد. به عنوان مثال برخی از پزشکان سرکوب این نوع از حس را برای سلامت بدن مضر می دانند ، همچنین علل برخی از علائم مثل پرمویی در خانم ها را به دلیل تغییرات هورمونی ناشی از مصرف داروهای گیاهی می دانند.

سیاست های جمعیتی در هر دوره ی خاصی متفاوت از قبل عمل خواهد کرد ، در سال های گذشته سیاست ها بر جلوگیری از فرزندآوری استوار بود ، به همین دلیل استفاده از گیاهان دارویی به وفور در دسترس مردم قرار می گرفت ، اما امروزه تهیه ی برخی از گیاهان دارویی مخصوص کاهش میل جنسی ممکن است که با موانعی همراه باشد. دقت در انتخاب بهترین نوع در سلامت بدن شما تأثیرگذار خواهد بود.

دارو گیاهی کاهش میل جنسی


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
آخرین عناوین مطالب