متن دلخواه شما
جمعه 3 فروردين 1397 ساعت 19:12 | بازدید : 0 | نوشته ‌شده به دست padidekashan | ( نظرات )

آشنایی با بیماری تبخال دهان گرداوری شد

آشنایی با بیماری تبخال دهان

 

یکی از بیماری های بسیار مهم در ظاهر فرد ، ابتلا به بیماری تبخال می باشد. اغلب افراد در هر زمانی ممکن است که به این بیماری دچار شوند و در نتیجه با مشکلاتی مربوط به آن دست و پنجه نرم کنند. تبخال دهان یک نوع از بیماری های ویروسی است که معمولا مکان تأثیرگذاری آن بر دهان و لب خواهد بود که به شکل زخم هایی نازیبا و پیشرونده مشاهده خواهد شد. برای درمان تبخال ویروسی می توانید به آسانی از یک سری گیاهان دارویی بهره ببرید.

شما می توانید برای رفع تبخال دهان خود به آسانی از طریق یک دارو به نام آسیکلوویر اقدام کنید. اما آسیکلوویر برای همه ی افراد در دسترس قرار ندارد و در برخی از افراد نیز استفاده از گیاهان دارویی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. یکی از این گیاهان مفید برای درمان تبخال دهان ، گیاه جفری می باشد. جعفری یکی از سبزیجات بسیار خوشبو و مفید برای درمان انواع دردهای مختلف در بدن به شمار می رود. این گیاه را به صورت جوشانده بر روی زخم خود قرار دهید.

اکثر افرادی که در مناطق شمالی کشور به کاشت درخت زیتون مشغول هستند با شروع بیماری تبخال دهان برای رفع آن از برگ درخت زیتون استفاده خواهند کرد. برگ درخت زیتون خواص درمانی بسیار مفید برای رفع درد و التهاب و زخم دارد که در فاصله ی زمانی بسیار کوتاه برای درمان تبخال دهان مورد استفاده قرار می گیرد. خواص درمانی برگ زیتون از سوی بسیاری از پزشکان به تأیید رسیده است و این خواص برای رفع بیماری های ویروسی و باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد. از زمان شروع تبخال دهان تا بهبود آن بهترین کار عدم تحریک زخم می باشد . زخم پس از طی دوره ی بیماری خود ، به خوبی از بین رفته و اثری از خود برجای نخواهد گذاشت.

آشنایی با بیماری تبخال دهان


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
یک شنبه 20 اسفند 1396 ساعت 18:8 | بازدید : 0 | نوشته ‌شده به دست padidekashan | ( نظرات )

راهکارهایی برای تقویت استخوان ها گرداوری شد

راهکارهایی برای تقویت استخوان ها

 

استخوان ها یکی از مهم ترین اعضای بدن برای استحکام و راه رفتن می باشند. افرادی که در سنین پیری به سر می برند به خوبی اهمیت این موضوع را درک می کنند و برای بازگشت به گذشته تنها افسوس را با خود به همراه دارند. افرادی که هم اکنون در سنین جوانی قرار دارید ، به استخوان های خود بیشتر اهمیت دهید و راه هایی که در این مطلب برای تقویت استخوان ها توضیح داده می شود را جدی بگیرید.

منظور از تقویت استخوان ها ، یعنی به کار گیری راه هایی که بتوان از پوکی استخوان در سنین میانسالی جلوگیری نموده و استخوان هایی قوی برای راه رفتن در سنین پیری را به دنبال داشته باشد. قطعا این کار کمی سخت اما امکان پذیر خواهد بود. یکی از مهم ترین راه کارها توجه به غذا خواهد بود. زمانی که غذای ما غنی از مواد کلسیم دار ، فیبردار ، پروتئینی و . . . باشد ، تمام مواد مورد نیاز بدن تأمین خواهد شد. به ویتامین د و کمبود آن توجه داشته باشید ، زیرا عاملی برای تقویت استخوان ها در بدن خواهد بود.

یکی از مهم ترین عوامل برای جلوگیری از تقویت استخوان ها و همچنین پوکی استخوان ها ، وجود نوشابه های الکلی و گازدار در رژیم غذایی روزانه ی ما خواهد بود. این نوشابه ها برداشت کلسیم از استخوان را افزایش می دهند و در نتیجه عاملی برای پوکی استخوان زودرس خواهند بود.

ورزش کردن به صورت پی در پی یکی از عوامل دیگر در جهت تقویت استخوان ها و همچنین تقویت عضلات برای دوران پیری خواهد بود. پس با چند تغییر ساده در روند زندگی سلامت پیری خود را از سنین جوانی ذخیره نمایید ، در غیر این صورت کمردردها ، پادرد به خصوص در زانو یکی از پیامدهای نامطلوب در آینده ای نزدیک خواهد بود.

راهکارهایی برای تقویت استخوان ها


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
آخرین عناوین مطالب